Jak vyčistit bílé trenéry: naučte se 8 technik, které fungují

Jak vyčistit bílé trenéry: naučte se 8 technik, které fungují
Michael Rivera

Zanechat obuv bez poskvrnky je vždycky náročné, ale pokud jde o světlé barvy, je třeba toto úsilí zdvojnásobit. Právě proto chce mnoho lidí vědět, jak vyčistit bílé tenisky, aniž by je poškodili nebo zanechali špinavé.

Je nepopiratelné, že bílé tenisky jsou v módě, už více než rok neopouští scénu. Lidé spojení se světem módy neustále odhalují vzhledy, které berou boty jako skvělé zvýraznění v kompozicích s kalhotami, šortkami a šaty.

Čištění bílých tenisek nemusí být velký problém (Foto: Disclosure)

Víme však, že bílá barva přitahuje špínu a že stačí opustit dům, aby se projevily známky toho, že je třeba jej vyčistit.

Jak snadno vyčistit bílé tenisky?

Dobrou zprávou je, že na všechno existuje způsob, nemusíte přestat nosit tenisky v této barvě nebo vycházet z domu s obavou, že si je ušpiníte.

Užívejte si tento módní trend s jistotou, že po něm můžete zůstat jako noví. Podívejte se na účinné triky pro odstranění všech nečistot!

1 - Zubní kartáček, teplá voda a neutrální mýdlo

Jedná se o jeden z nejtradičnějších tipů, jak vyčistit bílé tenisky, ale věřte mi, že velmi účinný.

Ideální je vždy při každém použití bot špinavé části otřít, tj. nenechat je nahromadit, protože bílá barva má tendenci snadno žloutnout.

Na znečištěné části použijte kartáč s neutrálním mýdlem a dobře je vydrhněte, ale nepoužívejte sílu, jinak hrozí jejich roztržení. V případě potřeby proces opakujte.

2 - Hydrogenuhličitan sodný

Tisíc a jedna užitková složka může také pomoci, včetně toho, že je skvělým zdrojem pro bělení oblečení a může pomoci vyčistit bílé trenéry.

K tomu budete potřebovat:

 • 1 polévková lžíce hydrogenuhličitan
 • 1 polévková lžíce vody
 • 1 polévková lžíce peroxidu vodíku

Vše smíchejte, potřete postižené části obuvi a nechte je 4 hodiny na slunci, poté přebytečný přípravek odstraňte a otřete je vlhkým hadříkem.

Pokud jsou boty vyrobeny z látky, je třeba je následně vyprat, aby se směs odstranila.

3 - Krémové víceúčelové použití

Na trhu existují přípravky, které se používají k čištění sporáků, koupelnové keramiky a umyvadel. Jsou podobné mýdlu, ale krémové. Jsou skvělými spojenci při odstraňování nejodolnějších nečistot.

Budete potřebovat:

 • Vlhký hadřík
 • Krémový víceúčelový (typ CIF)
 • Voda
 • Houba

Navlhčete hadřík a otřete boty, mokrou houbou a víceúčelovým přípravkem začněte třít znečištěné části bot. Nakonec je otřete vlhkým hadříkem a osušte.

4 - Zubní pasta

Starý trik se zubní pastou je také trikem, jak vyčistit bílé tenisky. Abyste dosáhli dobrých účinků, budete potřebovat:

 • Zubní pasta
 • Starý zubní kartáček
 • Vlhká utěrka

Naneste zubní pastu na kartáček a začněte drhnout znečištěné části trenažéru, na čemž trvejte, dokud jej zcela neodstraníte. Poté vezměte navlhčený kapesník, odstraňte přebytečný přípravek a nechte jej přirozeně uschnout.

5 - Talek a voda

Díky tomuto prostředku jsou vaše trenažéry ještě bělejší, ale nepovažuje se za techniku čištění. Ideální je použít jej po dobrém vyčištění a výsledky budou překvapivé.

K tomu vezměte stejné množství mastku a vody a rozetřete jej po celé botě; k drhnutí můžete použít kartáček. Po několika hodinách odstraňte přípravek čistým hadříkem.

Viz_také: Kancelářská pohovka: jak si vybrat (+42 modelů)

Je ideální pro tenisky vyrobené ze syntetického materiálu nebo kůže, nikoli pro ty, které jsou vyrobeny z látky.

6 - Ocet a hydrogenuhličitan

Tato směs je zázračná pro bílé tenisky, zejména ty z textilu, protože kromě odstranění nečistot odstraňuje i bakterie, které způsobují obávané "nohy".

Z těchto dvou ingrediencí vytvořte pastu a naneste ji na boty starým zubním kartáčkem a drhněte, dokud neodstraníte co nejvíce nečistot.

Přebytečný přípravek odstraňte čistým vlhkým hadříkem.

V případě potřeby postup opakujte.

7- Neutrální šampon

Přesně tak, šampony používané pro děti jsou vynikajícími odstraňovači skvrn, takže jsou dobrou alternativou, jak vyčistit bílé tenisky.

Za tímto účelem rozpusťte šampon v umyvadle s teplou vodou a touto směsí dobře vydrhněte tenisovou botu pomocí starého zubního kartáčku.

Jakmile zaznamenáte pozitivní výsledky, můžete opláchnout a osušit čistým hadříkem.

8 - Mléko a sůl

Připravte si pastovitou směs z mléka a rafinované soli a pomocí starého zubního kartáčku vydrhněte nejšpinavější části boty.

Trvejte na tom, dokud nebudou čisté, pak je jen otřete čistým vlhkým hadříkem a je to.

Jak udržet bílé tenisky v dobrém stavu?

O to, aby vaše bílé tenisky zůstaly v perfektním stavu, se postarají nejen čisticí triky, ale také péče, kterou jim věnujete.

Je nezbytné vědět, jak tento typ obuvi používat, nemá smysl se s nimi pokoušet čelit špinavému nebo blátivému terénu, protože se jistě brzy ušpiní.

Viz_také: Sukulent Stone rose: jak se starat o tuto rostlinu

Níže uvádíme několik tipů, které mohou být užitečné:

 • Použití produktů na impregnaci obuvi
 • Bílé tenisky udržujte vždy čisté
 • Když se nepoužívá, uložte ji do krabice od bot.
 • Skrýt škrábance bílým lakem na nehty
 • Pokud nosíte bílé tenisky, mějte v tašce navlhčené kapesníčky, a když si všimnete skvrn, okamžitě je odstraňte;

Některé tkaniny jsou náchylnější ke žloutnutí, proto je nutné je v době, kdy se nepoužívají, dobře uskladnit, jinak se projeví jejich zašlý vzhled.

Když už víte, jak vyčistit bílé tenisky, řekněte mi, kterou z těchto technik jste použili?
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.