Jak připravit horkou čokoládu: 12 různých způsobů

Jak připravit horkou čokoládu: 12 různých způsobů
Michael Rivera

Jakmile přijde chladné roční období, Brazilci začnou na webu lovit recepty na horkou čokoládu. Chutný nápoj, který zahřeje tělo, lze připravit různými způsoby a získává přírůstky, jako je šlehačka, marshmallow a dokonce i pepř.

Deka, dobrá společnost, televizní seriál a hrnek horké čokolády... není nic lákavějšího a uklidňujícího pro zimní radovánky. V tomto průvodci se podívejte na různé způsoby přípravy nápoje, možnosti servírování, kuchařské triky a nápady na kreativní výzdobu.

Původ horké čokolády

Předpokládá se, že horkou čokoládu poprvé připravili Mayové, takže nápoj je považován za dědictví Inků. Recept se však od toho, který známe my, trochu lišil. Do přípravy se zapojoval pepř a dokonce i sýr.

Někteří tvrdí, že horká čokoláda, jak ji známe dnes, pochází z Jamajky a říkalo se jí "nápoj bohů".

V průběhu let získala horká čokoláda přívětivější chuť a dobyla další části světa. Například ve Španělsku se tento nápoj stal senzací mezi aristokraty v 17. století. Dnes si Španělé vychutnávají krémovou horkou čokoládu doplněnou o churros.

12 receptů na horkou čokoládu, které si můžete připravit doma

Casa e Festa oddělila 12 různých způsobů přípravy slavné horké čokolády. Podívejte se na ně:

1 - Obyčejná horká čokoláda

Jednoduchou horkou čokoládou nazýváme tu, kterou si můžete připravit z ingrediencí dostupných ve skříni, jako je kakaový prášek (Nescau) a cukr. Podívejte se na kompletní recept:

Složení

Jak se připravit

Mléko dejte do hrnce a rozpusťte v něm kukuřičný škrob. Přidejte Nescau a ještě chvíli míchejte, dokud se všechen prášek v mléce nerozpustí. Zapněte mírný oheň a přeneste směs na oheň. Počkejte, až se začne vařit a získá konzistenci. Vypněte oheň a přidejte smetanu.

2 - Horká čokoláda z čokoládových tyčinek

Tento recept na horkou čokoládu obsahuje pouze tři ingredience a obejde se bez kukuřičného škrobu:

Složení

Jak se připravit

Recept začněte rozpouštěním hořké čokolády v bain marie. Do rozpuštěné čokolády přidejte čerstvou smetanu a míchejte, dokud nevznikne hladká hmota. Přeneste ganache do hrnce a přidejte mléko. Směs přiveďte na mírný oheň a za stálého míchání ji vařte 8 minut, dokud nedosáhne krémové konzistence.

3 - Horká čokoláda s kondenzovaným mlékem

Máte rádi sladší nápoj? Pak do přípravy přidejte kondenzované mléko.

Složení

Jak se připravit

V mixéru smíchejte plnotučné mléko, kondenzované mléko, kukuřičný škrob a kakaový prášek. Všechny ingredience mixujte tři minuty. Směs dejte do hrnce a spolu s hřebíčkem ji přiveďte k mírnému ohni. Neustále míchejte, dokud nezačne vřít. Před podáváním krém propasírujte přes síto.

4 - Horká čokoláda s vanilkovým mlékem

Složení

Jak se připravit

Do mixéru přidejte plnotučné mléko, cukr, sušenou čokoládu a sušené mléko. 3 minuty všechny ingredience dobře šlehejte. Směs přelijte do hrnce a zahřívejte na mírném ohni, dokud nezhoustne a nezíská krémovou konzistenci.

Pro podávání připravte na dno hrnku krémový základ ze sušeného mléka a mléka.

5 - Horká čokoláda fit

Dieta není důvod, proč se v zimě vzdávat horké čokolády, zde je recept na nízkokalorickou čokoládu, která se snadno připravuje:

Složení

Jak se připravit

Všechny ingredience smíchejte dohromady a dejte na mírný oheň do hrnce. Míchejte několik minut, dokud nezhoustne. Ozdobte hoblinkami hořké čokolády.

6 - Horká čokoláda bez kukuřičné mouky

Nápoj může být krémový i bez přidání kukuřičného škrobu nebo mouky. Velký rozdíl v tomto receptu je ve způsobu přípravy. Zde je návod krok za krokem:

Složení

Jak se připravit

Nasekanou mléčnou čokoládu a hustou smetanu dejte do mísy, rozpusťte v mikrovlnné troubě a rozmixujte mixérem. Dejte stranou.

Zahřejte plnotučné mléko v mikrovlnné troubě a přidejte čokoládu v prášku.

Obě směsi smíchejte v hrnci. Pokud chcete horkou čokoládu dochutit, je to ta správná chvíle. Klidně přidejte rum, likér, koňak nebo jiný nápoj. Nechte ji 20 minut v lednici, aby se zkrémovala.

Přidejte čokoládu v malých lahvičkách. Když je čas pít, dejte nápoj do šálku a ohřejte v mikrovlnné troubě.

7 - Horká čokoláda s pšeničnou moukou

Pšeničná mouka, stejně jako kukuřičný škrob, je zahušťující přísada. S její pomocí můžete provést francouzskou techniku a udělat nápoj krémovější. Postupujte podle receptu:

Složení

Jak se připravit

Máslo dejte do hrnce a na mírném ohni ho rozpusťte. Přidejte mouku a stěrkou míchejte, dokud nevznikne těsto. Protože se tímto postupem mouka uvaří, nebude mít vaše horká čokoláda žádnou pachuť.

Když jíška zhnědne, přidejte část mléka a dobře promíchejte. Dobře promíchejte metličkou a přidejte zbytek mléka. 5 minut míchejte. Přidejte kakaový prášek, cukr, vanilkovou esenci, nové koření a nakonec whisky.

8 - Veganská horká čokoláda

Můžete si připravit zdravou verzi nápoje, a přesto zažít lahodnou chuť čokolády i v zimě. Podívejte se na to:

Složení

Jak se připravit

Vodu přiveďte k varu, a když začne vřít, přidejte jednu skořici, tři hřebíčky a půlku pomerančové kůry. 3 minuty počkejte, přidejte domácí mandlové mléko, vyjměte pomeranč a koření. Postupně přidávejte 70% kakaovou čokoládu a dobře míchejte, dokud nezhoustne.

Při podávání veganské horké čokolády ji oslaďte melasou nebo kokosovým cukrem.

9 - Bílá horká čokoláda

Pro milovníky bílé čokolády je tu dobrý důvod k oslavě: existuje verze nápoje připravená s touto ingrediencí. Zde je postup krok za krokem:

Složení

Jak se připravit

Mléko, smetanu a vanilkový extrakt přidejte do hrnce, přiveďte na mírný oheň a několik minut neustále míchejte. Přidejte bílou čokoládu a míchejte, dokud směs nezačne houstnout. Odstavte z ohně a podávejte se šlehačkou nebo marshmallows.

10 - Horká čokoláda v hrnci

Horká čokoláda v hrnci je ideální volbou pro prodej nebo rozdávání. Podívejte se na recept:

Složení

Jak se připravit

Do cukru přidejte esenci z lískových oříšků, karamelovou esenci a vanilkovou esenci. Dobře promíchejte, až získáte mokrou pískovou strukturu.

Vezměte 500ml skleněnou nádobu a dejte do ní cukr, který pomocí lžičky vyložte. Další vrstvu tvoří prášková čokoláda. Přidejte koření a nasekanou polosladkou čokoládu.

K přípravě nápoje stačí přidat teplé plnotučné mléko.

11 - Horká čokoláda s ovomaltinem

Kombinace ovomaltinu a čokoládového prášku je dokonalá. Podívejte se na video s receptem:

12 - Karamelová horká čokoláda

Techniku karamelizace lze použít k vylepšení krémové horké čokolády. Podívejte se na tento návod krok za krokem vytvořený společností Dulce Delight Brasil:


Jak podávat horkou čokoládu?

Nyní již znáte několik receptů na horkou čokoládu, ale víte, jak nápoj podávat? Kromě tradičního porcelánového hrnku existuje mnoho dalších možností. Shromáždili jsme několik možností:

 • Smaltovaný hrnek: Protože se nerozbije, je vhodnou volbou pro podávání horké čokolády dětem.
 • Skleněný hrnek: nechává nápoj na displeji a umožňuje vytvořit ještě krásnější výzdobu.
 • Pohár: ideální pro podávání menších porcí nápoje.
 • Zavařovací sklenice: je stylová skleněná baňka s rozšířeným hrdlem, díky kterému je pití horké čokolády zábavnější.
 • Láhev: dobrá volba pro prodej nebo podávání na dětských oslavách.

Tipy pro přípravu dokonalé horké čokolády

 • Smetana a kukuřičný škrob jsou přísady, které nápoji dodají smetanovou konzistenci a zanechají mu sametovou strukturu. Jen pozor, abyste to nepřehnali, jinak budete podávat pudink nebo kaši.
 • Při míchání horké čokolády připravené se škrobem je důležité dodržovat rytmus pohybu lžíce, jinak přísada neplní svou úlohu - dodává krémovitost.
 • Na dno hrnku vložte kousky čokolády a ujistěte se, že ten, kdo si bude dávat horký nápoj, bude překvapen.
 • Pokud recept neobsahuje hustou smetanu, nemusíte používat bain-marie. Čokoládu rozpusťte přímo v horkém mléce.
 • Nízká teplota podporuje uvolňování aromat v horké čokoládě.
 • Do přípravy lze přidat mátu a alkoholické nápoje, jen to udělejte až na konci, aby se aroma snadno nevytratilo.
 • V případě aromat, jako je anýz, kardamom a vanilka, by se měla přidávat hned na začátku. Teplo podporuje uvolňování aromat.
 • Závěr se šlehačkou a čokoládovými hoblinkami dělá nápoj ještě chutnějším.

Inspirace pro zdobení a podávání nápoje

Využijte svou kreativitu a dobrou chuť a připravte si originální horkou čokoládu. Do receptu můžete přidat další ingredience, jako je skořice, muškátový oříšek, káva, máta, lískooříškový krém a vanilkový extrakt.

A na zdobení použijte mimo jiné měkké marshmallow, čokoládové kapky, sušenkové drobky, krémovou šlehačku.

Zde je několik způsobů, jak si pití horké čokolády ještě více zpříjemnit:

Nápoj byl ozdoben sušenkovými otrubami a opečeným marshmallow.

sušenkové drobky Oreos na vrcholu čerstvé šlehačky

Nápoj inspirovaný postavou jednorožce byl vyroben z bílé čokolády a nadýchaných marshmallow.

Nápoj inspirovaný filmem Frozen

Okraje sklenice ozdobte Nutellou.

Hrnek Mason Jar dodá vašemu nápoji zvláštní kouzlo.

poleva z čokoládového sirupu a třešně nahoře

Marshmallows ve tvaru srdce dodávají nápoji romantický nádech.

Kit Kat lze použít k míchání nápoje!

Pomerančová kůra a špetka pepře dodají čokoládě zvláštní nádech.

Přidáním karamelu je čokoláda sladší

Co takhle obléknout hrnek horké čokolády?

Uklidňující nápoj lze podávat v malých skleněných lahvích.

Okraj hrnku s čokoládou a strouhaným kokosem

Domácí příprava horké čokolády je synonymem pro pohodu a zábavu. Vybrali jste si svůj oblíbený recept? Napište nám ho do komentáře.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.