Domácí recepty na hubení termitů: naučte se 3 techniky!

Domácí recepty na hubení termitů: naučte se 3 techniky!
Michael Rivera

Jsou rozesety po nábytku, knihách a dokonce i vinylových deskách. Pokud jste došli až sem a hledáte. domácí recepty na hubení termitů Tyto poruchy pravděpodobně znáte.

Napadení tímto hmyzem lze snadno rozpoznat. Prachová stopa, která se hromadí v zásuvkách a v rozích dveří, ukazuje na přítomnost kolonie. Brouci přicházejí a odcházejí skrze malé zásuvky. otvory ve dřevě které by měly být rychle identifikovány, aby bylo možné přijmout potřebná řešení.

Termiti ničí dřevěný nábytek (Foto: Divulgação)

Průhledná křídla Kapky na podlaze nebo v umyvadle jsou také známkou toho, že sem vletělo mračno termitů. Proto se na všechny stopy dobře podívejte a vyřešte problém dříve, než se zhorší.

Tři domácí recepty na hubení termitů

Nejúčinnějším opatřením k odstranění těchto a dalších nežádoucích tvorů je použití speciálně vyvinutých přípravků. V tomto případě se jedná o tyto přípravky kapalné insekticidy Můžete si je podávat sami, pokud budete přesně dodržovat pokyny na obalu.

Aplikace se provádí štětcem, sprejem nebo injekční stříkačkou. Jed udržuje plochu chráněnou po několik let a zajišťuje trvanlivost nábytku a osobních věcí.

Problémem je, že tato řešení jsou velmi silná a mohou být toxické Pokud máte doma malé děti nebo domácí zvířata, hrozí nebezpečí, že se tato bezbranná stvoření dostanou do kontaktu s látkou a onemocní.

Proto by měly být první alternativou domácí recepty na hubení termitů. Mnohé z nich jsou založeny na přírodní složky které neškodí ostatním živým bytostem ani životnímu prostředí.

Viz_také: Kočičí ocas rostlina: hlavní péče a zajímavosti

Čím dříve se začnou používat, tím lépe, protože účinek těchto přípravků prochází rychleji Pokud je kolonie již příliš velká, možná tato možnost nebude fungovat a bude nutné použít insekticid.

Podívejte se na něj níže tři techniky, jak se zbavit termitů doma:

  1. Ocet

Viz_také: Dárky ke Dni otců 2022: viz 59 nápadů na překvapení

Můžete zřeďte ocet ve vodě Použijte stejný poměr: polovinu jedné kapaliny a polovinu druhé. Pokud se vám zdá, že je roztok příliš slabý, snižte množství vody nebo ji dokonce odstraňte.

Pomocí rozprašovače nebo rozprašovacího uzávěru postříkejte místo Ano, chce to trochu trpělivosti a bystré oko, abyste našli díry ve dřevě. Během týdne proces několikrát zopakujte.

  1. Přírodní oleje

hřebíček a olej

O hřebíčkový olej Nakapejte 10 kapek do litru vody a navlhčete směsí čistý hadřík. Použijte jej na zamořená místa.

Již pomerančový olej Lze s ním manipulovat přímo, nastříkat nebo nastříkat na nábytek. Tipem je využít úklid domácnosti k provedení procedury.

Dobré je, že obě tyto látky jsou přírodní a navíc zanechávají ve vzduchu lahodnou vůni.

  1. Boritan sodný

Tento malý bílý prášek se prodává v lékárnách, kde se vyrábí směsi. zemědělství Měl by se ředit ve vodě podle pokynů na obalu. Při stříkání směsi používejte rukavice a ochranné brýle. Děti a zvířata držte mimo dosah.

Znáte další domácí recepty na hubení termitů? Zanechte nám komentář a vyměňte si nápady s našimi čtenáři!
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.