Červená květina: 26 jmen, která byste měli znát

Červená květina: 26 jmen, která byste měli znát
Michael Rivera

Ať už tvoří výzdobu vašeho domova nebo svatby, červená květina je skvělou volbou. Tento odstín sám o sobě představuje vášeň a intenzitu.

Červené květy se v přírodě vyskytují snadno, stejně jako žluté a oranžové. Zkrášlují venkovní zahrady domů a bytových domů, ale lze je použít i ke komponování krásných aranžmá.

Ačkoli jsou červené růže v Brazílii nejoblíbenější, nejsou jedinou možností, jak zvýraznit červené tóny v dekoraci nebo krajině.

Casa e Festa vám chce pomoci s výběrem a rozdělila 26 druhů krásných červených květin a jejich významy. Podívejte se!

Význam červené barvy

Než si představíme možnosti, které příroda nabízí, pochopíme lépe význam červené barvy.

Červená je první ze všech barev. Je to tón, který se používá k vyjádření lásky, přitažlivosti a svádění. Symbolizuje také sílu, dynamiku, nádheru, odvahu, intenzitu, slávu, akci a komunikativní radost.

Význam barvy se také liší podle místa, kde se nachází. V asijských zemích například červená znamená štěstí a radost, zatímco u buddhistů tato barva odkazuje na kreativitu.

Tato barva je spojována s prouděním a energií a je také symbolem pohostinnosti a bratrství. Je zodpovědná za stavy pozornosti, obrany a útoku, a proto by se měla v dekoracích používat s opatrností.

Viz_také: Snoopy party dekor: více než 40 kreativních nápadů

Na zahradě však lze červené květiny vysazovat volně a vytvářet tak krásné barevné kompozice.

Hlavní názvy červených květin

Je čas seznámit se s hlavními druhy červených květin. Sledujte je:

1 - Červená růže

Prvním jménem na našem seznamu červených květin je klasická růže. Symbol lásky a vášně, tato květina je dokonalým dárkem, který vyjadřuje nejhlubší náklonnost k osobě.

Na zahradě růže ocení častou zálivku a přímé sluneční světlo. Ideální je udržovat půdu stále vlhkou. V květináčích s vodou vydrží tyto rostliny sedm až deset dní, pokud jsou na místě s mírnou teplotou a nepřímým světlem.

2 - červený ibišek

V hinduismu se červený květ ibišku často používá k uctění síly bohyně Déví, která představuje ženský aspekt božství, zatímco feng-šuej věří, že pěstování tohoto druhu je způsob, jak přilákat mír a požehnání.

Keř je velmi odolný vůči horku, vlhkosti a půdě chudé na živiny. Pro podporu kvetení je však velmi důležité vysadit jej na místo s plným sluncem a udržovat půdu stále vlhkou.

3 - Buttercup

Ranunculus vypadá jako růže, ale není to tak. Křehké květy se často používají do aranžmá a kytic, ale lze je pěstovat i na slunné zahradě.

Význam rostlin se liší podle jejich barvy. Například červený květ pryskyřníku (Ranunculus) je dokonalým znázorněním plaché lásky.

4 - Calla Lily

Lilie Calla je elegantní volbou pro svatební kytice a aranžmá. Název druhu pochází z řečtiny a znamená "krása".

Tato tropická rostlina ze stejné čeledi jako lilie pokojová má ráda teplé prostředí a dostatek přirozeného světla. Půda by měla být vlhká, bohatá na živiny a dobře odvodněná, zálivka by měla být mírná.

5 - Heliconia

Tato rostlina, známá jako plantain, je symbolem plodnosti, a proto se často používá jako dárek pro novomanželky.

Tato červeně kvetoucí rostlina miluje teplo a vlhko, proto je velmi důležité dodržovat pravidelnou zálivku. Lze ji pěstovat na zahradě na plném slunci i ve stínu.

6 - Pivoňka

Pivoňka je podle čínské a japonské kultury symbolem prosperity, šťastného života, bohatství a štěstí.

Rostlina by měla být pěstována nejlépe na slunném nebo polostinném záhonu. Doba kvetení je od konce jara do konce léta. Rostlina nepotřebuje stálou zálivku, stačí ji zalévat jednou týdně.

7 - Červený tulipán

Červený tulipán je květina, která představuje pravou a dokonalou lásku.

Jelikož se jedná o rostlinu, která se chová v chladném počasí, nemůžete ji pěstovat na venkovní zahradě, pokud se nacházíte v Brazílii. Můžete však zajistit, aby přírodní aranžmá tulipánů vydrželo déle u vás doma.

Tento druh vyžaduje stále vlhkou půdu, dobře větrané místo a nepřímé sluneční světlo.

8 - Astromelia

Astromelie, známá také jako lilie Inků, je symbolem oddanosti a trvalých vztahů.

Tato exotická rostlina pocházející z And má šest jasně zbarvených okvětních lístků a mírně pokroucené listy.

Tento druh má rád vlhčí půdu, ale ne přemokřenou. Také nejlépe roste na slunném místě, ale s malým zastíněním v odpoledních hodinách.

9 - Červené anturie

Červené anturie jsou odolné, dlouhověké rostliny, které lze pěstovat v interiéru. Jsou spojovány s různými významy, jako je pohostinnost, pohoda, luxus, důvěra a živost.

Tato malá tropická rostlina má ráda vlhkost, proto by se měla zalévat třikrát týdně v horkých dnech a dvakrát týdně v chladných obdobích. Nejlepší světelné podmínky jsou polostín, anturie totiž nemají rády přímé slunce.

10 - Červený karafiát

Červený karafiát představuje nejen lásku a vášeň, ale také úctu a obdiv. Darování této červené květiny je také způsob, jak vyjádřit vděčnost, štěstí a spokojenost.

Rostlina známá také jako "Jupiterův květ" dosahuje výšky až 1 metr a má překvapivě velké množství červených okvětních lístků, zatímco její stonek je rovný a jasně zelený.

Aby se červeným karafiátům na zahradě dařilo, musí na ně dopadat přímé sluneční světlo alespoň 4 hodiny denně, nejlépe dopoledne.

11 - Gladiolus

Tuto rostlinu s červenými květy, která se často používá jako oběť Jemandži, lze pěstovat na záhonech, v květináčích a na záhonech v zahradách. Je známá také jako palma Santarita a symbolizuje vítězství, protože v době antického Řecka se používala jako dar pro gladiátory, kteří zvítězili v bitvách.

Květ gladioly má dlouhý stonek, který připomíná meč, zatímco jeho okvětní lístky jsou jemné a dokážou obohatit každý krajinářský projekt.

Pěstování vyžaduje plné slunce, písčitou, dobře odvodněnou a vlhkou půdu. Kvete od léta do podzimu.

12 - Červená gerbera

Různé červené květy představují lásku, jako je tomu v případě gerbery. Tento druh afrického původu se v přírodě vyskytuje v různých velikostech, od 2 do 13 cm v průměru. Jeho okvětní lístky jsou jemné a obvykle zdobí vázy a záhony.

Co se týče péče, gerbery mají rády písčitou půdu a přímé sluneční světlo. Zalévat by se mělo vždy ráno, aby listy rostliny měly celý den na oschnutí a nehrozilo riziko houbových chorob.

13 - Amarylis

Darování Amarillis nebo pěstování této rostliny na zahradě představuje naději a odhodlání. Tento druh, který patří do stejné čeledi jako lilie, vytváří velké okrasné květy.

Tato červená květina, nazývaná také açucena (konvalinka) nebo flor-imperatrix, má průměrnou výšku 40 cm a pro svůj rozvoj vyžaduje dobré přirozené světlo. Zalévat by se mělo v průměru třikrát týdně.

Rostlina prochází obdobím zimního spánku, ale to neznamená, že odumřela. Je nutné dodržovat rutinní péči, aby se opět objevily pestrobarevné květy.

14 - Čínská lilie

Stejně jako mnoho dalších červených květin je i čínská lilie dokonalým symbolem vášně.

Pěstování musí probíhat v půdě bohaté na živiny a četnost zálivky musí být mírná, jinak hrozí riziko uhnívání cibule. Co se týče světla, rostlina má ráda přirozené světlo, ale ne přímé sluneční paprsky.

15 - Červená chryzantéma

Chryzantéma se vyskytuje v různých barvách, například fialové, růžové, oranžové, bílé a červené. Je vhodnou volbou pro ty, kdo chtějí vyjádřit lásku. Tato rostlina je také oficiálním symbolem japonské královské rodiny.

Křehké a barevné květy se nejlépe rozvíjejí na plném slunci a v dobře propustné půdě. Doporučuje se zalévat třikrát týdně, nejlépe ráno.

16 - Zinia

Další červenou květinou, která okouzluje svou krásou, je cínie. Stejně jako slunečnice je to jednoletá rostlina, to znamená, že klíčí, roste, kvete a na konci svého cyklu odumírá.

Zinie je symbolem trvalé lásky, laskavosti a dobrých vzpomínek.

Lze ji pěstovat na zahradách, záhonech i v květináčích, pokud se jedná o místa na přímém slunci. Rostlina má ráda suché a vlhké podnebí, proto není nejlepší volbou pro obyvatele chladných oblastí.

17 - Červená begonie

Begónie se svými jemnými okvětními lístky, které se skládají jeden do druhého, vyniká jako rostlina s velkým okrasným půvabem. Z hlediska symboliky představuje tento druh štěstí a srdečnost.

Co se týče péče, měla by být červená begonie umístěna na polostinném místě, kde dostává přirozené světlo, ale je chráněna před silným slunečním zářením a deštěm. Zálivka by měla být pravidelná, ale je nutné počkat, až půda zcela vyschne.

18 - Červená jiřinka

Jiřina je okrasná červená květina, jejíž okvětní lístky jako by byly ručně vystřižené. Stručně řečeno, tato rostlina představuje harmonii, laskavost a uznání.

Výsadba by měla probíhat na místě s dobře propustnou půdou a dostatkem slunečního svitu, nejlépe v září a říjnu. Doporučuje se pravidelná zálivka.

Nebojte se řezat květy jiřinek na zahradě, protože tím podpoříte jejich kvetení.

19 - Červená orchidej

Orchideje obecně pro staré Řeky představovaly plodnost a mužnost. Mezi Angličany jsou však synonymem dobrého vkusu, bohatství a exkluzivity.

Orchidej phalaenopsis, jejíž květy připomínají motýly, se vyskytuje v různých barvách, včetně červené. Tato rostlina má ráda dobré přirozené světlo, ale bez přímého vystavení slunci.

20 - Freesia

Křehké a voňavé květy frézie představují nevinnost a důvěru. Lze je použít ke komponování aranžmá i k dekoraci salátů, jsou přece jedlé.

Frézie se zakřivenými úbory trvanlivých květů dorůstá do výšky asi 40 cm. Má ráda chladné klima a mírnou zálivku. Pěstování v teplých oblastech brání kvetení, proto se nedoporučuje.

21 - Červená azalka

Azalka je rostlina asijského původu, která se vyskytuje v různých barvách, jako je růžová, lila, bílá a samozřejmě červená. Tato rostlina vypadá krásně v zimní zahradě, ale lze ji použít i k aranžování.

Význam azalky s červeným květem je také spojen s láskou: když někomu darujete tuto rostlinu, znamená to, že ho již dlouho milujete.

Tento druh má rád neustálou ranní zálivku a měl by být také alespoň 4 hodiny denně vystaven přímému slunečnímu světlu.

22 - Crista-plumosa

Tato rostlina je jednou z nejkrásnějších červených květin, které můžete mít ve venkovní zahradě. Dosahuje výšky 40 cm a kvete zejména v horkých letních měsících.

Chocholka zpeřená dostala své jméno proto, že má vějířovité květy a část s peřím, které dokonce vypadá jako sametová struktura.

Tento druh snáší silné sluneční záření a má roční životní cyklus - od vysazení do konce života uplyne 12 měsíců.

Viz_také: Dřevěné podlahy: Jaké jsou modely? Kolik stojí?

23 - Kamélie

Kamélie je známá jako květina věrnosti a hlavní symbol abolicionismu v Brazílii. Zejména červená kamélie také představuje uznání.

Pro rozvoj elegantních a jemných květů potřebuje kamélie přímé sluneční světlo a častou zálivku. Kvete vždy na začátku jara.

24 - Hvězdice

Zahrada se stane krásnější a barevnější, pokud na ní budete pěstovat hvězdnici. Tento keř pocházející z Afriky a Arábie je lákadlem pro motýly a kolibříky. Okvětní lístky rostliny napodobují pět cípů hvězdy, proto dostala své jméno.

Tento druh může prospívat po celý rok, pokud má ideální podmínky. Potřebuje plné slunce, tropické klima a úrodnou půdu. Zálivka by měla být pravidelná a měla by probíhat alespoň každé tři dny.

25 - Kočičí ocas

Kočičí ocún je druh, který vytváří podlouhlé červené květy s plyšovou strukturou, která je velmi příjemná na dotek.

Rostlinu lze pěstovat na velkých záhonech nebo v květináčích, aby působila jako závěs. Odolává mrazu, ale vyžaduje pěstování s úrodnou půdou a plné slunce. Naopak zalévat je třeba denně, aby byla půda stále vlhká.

26 - Poinsettia

Na závěr našeho seznamu červených květin je tu poinsettie, známá jako vánoční květina. Známá také jako papouščí zobák, má ráda hodně slunce, tropické podnebí a častou zálivku, přičemž vždy dbejte na to, aby půda nebyla přemokřená.

Málokdo to ví, ale červená část rostliny ve skutečnosti nejsou květy, ale upravené listy.

Červený květ může být hlavním hrdinou vaší zahrady, ale úžasně vypadá i v sezónních dekoracích, například ve vánoční výzdobě. Znáte jiný druh, který není na seznamu? Napište nám o něm do komentářů.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.