6 tipů, jak správně čistit skleněná okna

6 tipů, jak správně čistit skleněná okna
Michael Rivera

Mytí skleněných oken se zdá být velmi složitým úkolem, a proto lidé obvykle provádějí tento typ čištění jednou za měsíc a pak ještě několikrát. S několika praktickými radami je však možné odstranit nečistoty nahromaděné na každém okně snadněji.

Čištění oken nemá mnoho tajemství, jen je třeba zvolit vhodné přípravky, aby nedošlo ke znečištění povrchu nebo jeho matnému vzhledu.

Tipy pro čištění skleněných oken

Casa e Festa oddělila několik tipů na čištění skleněných oken. Podívejte se na ně:

1 - Vyberte si nejlepší den pro úklid

Sluneční světlo způsobuje, že čisticí prostředek na skle velmi rychle zasychá, ještě než materiál zcela vyleští, proto se doporučuje čistit okna za zamračeného dne.

2 - Odstranění prachu

Pomocí kartáče se širokými štětinami odstraňte prach, který se hromadí v okenních mezerách a otvorech. V těžko přístupných rozích můžete použít vysavač.

Viz_také: Drátěné sklo: co to je, cena a 20 nápadů, jak ho používat

3 - Připravte si domácí roztok

Pokud doma nemáte vhodný prostředek na čištění skla, nezoufejte, zkuste si připravit domácí roztok, který odstraní nečistoty nahromaděné na okně. 5 litrů vody smíchejte s 1 lžící octa a 1 lžící alkoholu. Pokud nemáte ocet, můžete použít neutrální čisticí prostředek.

Chcete-li okna udržet bez nečistot, můžete si také připravit domácí čistič oken. K přípravě čističe je zapotřebí ¼ čajové lžičky čisticího prostředku, ½ šálku čisticího alkoholu a 2 polévkové lžíce čpavku. Všechny přísady je třeba smíchat a umístit do lahve s rozprašovačem. Před použitím nezapomeňte roztok dobře protřepat.

Existují i další domácí ingredience, které mohou čištění skla zefektivnit, například jedlá soda a horká voda.

4 - Použití domácího roztoku

Naneste domácí roztok na sklo měkkou stranou houbičky. Provádějte pohyby stejným směrem, abyste zabránili vzniku skvrn. Počkejte 10 minut.

Viz_také: Menu pro odpolední dětskou oslavu: viz 40 tipů, co podávat

5 - Opláchněte okna

Opláchněte vodou a osušte hadříkem, který nepouští vlákna.

6 - Nezapomeňte sklo vyleštit

Když je okno zcela suché, je nutné ho vyleštit. K tomu stačí vzít list novin, zmačkat ho a rozetřít po celém povrchu. Díky papíru bude sklo lesklejší a odolnější vůči nečistotám. Pokud doma noviny nemáte, zkuste k dočištění a zvýšení lesku použít papírové utěrky.

Tipy pro čištění skleněných oken jsou užitečné i pro jiné povrchy ze stejného materiálu, například pro sklo v koupelně.

Znáte další techniky čištění skla? Zanechte nám svůj návrh v komentáři.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.