17 Rostliny, které rostou ve vodě a zdobí dům

17 Rostliny, které rostou ve vodě a zdobí dům
Michael Rivera

Slyšeli jste někdy o rostlinách, které lze pěstovat ve vodě? Některé druhy jsou známé svou schopností zakořenit ve vodě, což znamená, že ke svému růstu nepotřebují půdu ani hnojivo. Tuto techniku, známou jako akvakultura, můžete využít i na své domácí zahradě.

Pěstování rostlin ve vodě V posledních letech se staly populárními. Lidé používají k pěstování nádoby různých tvarů, jako jsou láhve od vína, sklenice od marmelády, historické nádobí, sklenice od majonézy a další nádoby.

Kompozice je krásnější a plná osobitosti, když jsou rostliny pěstovány ve sklenicích různých velikostí a tvarů. Nádoby mohou být průhledné nebo barevné - záleží na vkusu.

V této příručce Casa e Festa jsme shromáždili druhy rostlin, které žijí ve vodě v květináčích, hrncích, lahvích a mnoha dalších nádobách. Kromě toho jsme uvedli některé péče, které je třeba věnovat, aby byl výsledek hydrokultury dobrý.

Druhy rostlin, které lze pěstovat ve vodě

Na stránkách vodní rostliny mohou zdobit jakoukoli místnost v domě, zejména kuchyně a koupelny. Podívejte se na některé z níže uvedených druhů:

1 - Chlorofyt

Mezi rostlinami pěstovanými ve vodě stojí za vyzdvihnutí chlorofyt. Snadno se množí a pěstuje, má krásné listy a roste zdravě s kořeny ponořenými v malém množství vody.

Tento druh je také známý svým potenciálem čistit vzduch, takže je na seznamu rostlin čistících vodu.

2 - Meč svatého Jiří

Meč svatého Jiří se tradičně pěstuje v půdě, ale tvoří kořeny i ve vodě a roste zdravě.

3 - Filodendron

Tato rostlina pocházející z Brazílie se snadno přizpůsobí pokojovému prostředí a působí nádherně dekorativně. Listy filodendronu jsou odolné, bujné a dodávají dekoru tropický nádech.

4 - Xanadu

Xanadu je choulostivá rostlina s neuvěřitelným krajinářským potenciálem a je vynikající volbou pro pěstování v interiéru.

5 - hroznýš královský

Boa je podzimní listnáč, takže vypadá úžasně v obývacím pokoji, v kuchyni a dokonce i v příčkách domu. Připravte se na to, že budete mít doma rychle rostoucí rostlinu.

Viz_také: Grilování s bazénem: 74 inspirativních návrhů

6 - Singonio

Mezi rostlinami, které lze pěstovat ve vodě, zvažte singonium. Tento druh se snadno přizpůsobuje, má trvanlivé listy a lze z něj sestavit nádherná aranžmá.

7 - Vodní tyčinka

Tato tropická listovka, nazývaná také Dracena, je odolná, mrazuvzdorná a ideální pro pěstování v nádobě s vodou.

8 - Aglaonema

Aglaonema se dá pěstovat ve vodě a přežije i ve stinném prostředí. Krásné jsou tropické listy i kořeny, které jsou patrné ve skleněných nádobách.

9 - Tinhorão

Tintoron je listnáč, který se dobře přizpůsobuje vodě a zachovává si stejnou okrasnou krásu jako rostliny pěstované na souši.

10 - Pileas

Listy Pilea, které jsou k dispozici v různých velikostech, dodají dekoraci vašeho domova zvláštní nádech. Hlavním znakem této čínské rostliny jsou její zaoblené tmavě zelené listy, které mohou dosahovat až 10 cm v průměru.

11 - Se mnou nikdo nemůže

Další rostlinou, která tento způsob pěstování připouští, je comigo ninguém pode. Jen si dejte pozor na tekutinu, která z této rostliny vytéká a která je považována za jedovatou pro lidi i zvířata.

12 - Šťastný bambus

Pokud chcete do svého domova přivést pozitivní energie, vsaďte na pěstování bambusu pro štěstí. Hlavním znakem této rostliny je velký počet stonků. Význam druhu je spojen s počtem stonků.

13 - Pleomele

Existuje mnoho pokojové vodní rostliny Tento druh je velký a nápadný a snadno se přizpůsobí hydrokultuře. Květináč umístěte do prostředí s polostínem a dobrým světlem.

14 - Anturie

Pro hydrokulturu jsou vhodné nejen listy, ale také některé druhy květů, například anturie. Tuto odolnou a mrazuvzdornou rostlinu můžete najít v různých barvách, například bílé, červené, růžové a vínové.

15 - Pavoučí rostlina

Tento druh, pocházející z Jižní Ameriky, je dobře přizpůsoben růstu ve vodě a má velký dekorativní potenciál.

16 - Lambari

Tato rostlina s fialovými listy má ráda vlhkost, takže je poměrně snadné pěstovat její větve ve vodě.

17 - Bylinky

Málokdo ví, že bylinky lze pěstovat i ve vodě. Nejoblíbenější druhy pro tento typ pěstování jsou: bazalka, šalvěj, fenykl, máta, citronová tráva, oregano, tymián a rozmarýn.

Vodní rostliny: jak o ně pečovat?

Pokud je půda příliš vlhká, kořeny uhnijí. Pokud je však rostlina pěstována přímo ve vodě, je situace jiná. Rostlina vypěstuje mnoho nových kořenů a výhonků. K povzbuzení růstu nemusíte do vody nic přidávat.

Některým druhům rostlin poskytuje voda všechny potřebné živiny. A bez půdy v kultivaci se snižuje pravděpodobnost výskytu škůdců. Kromě toho je údržba mnohem snazší.

Níže uvádíme několik tipů, jak pěstovat rostliny ve vodě:

Odstranění zbytků kořenů

Po vyjmutí rostliny z půdy je nutné kořen velmi dobře umýt a odstranit všechny zbytky.

Nepřehánějte to s množstvím vody

Při kultivaci není nutné naplnit celou nádobu vodou. Množství by mělo odpovídat tomu, kolik kořenů z rostliny vyrazí. Listy rostliny by se při kultivaci neměly dotýkat vody.

Viz_také: Kočičí ocas rostlina: hlavní péče a zajímavosti

Výměna vody každý týden

Každý týden se doporučuje vodu z nádoby odstranit a nahradit ji novou, aby se zabránilo množení komárů dengue. Doporučuje se používat spíše filtrovanou vodu než vodu z vodovodu.

Usnadnění přístupu ke slunečnímu světlu

Rostliny pěstované ve vodě nepotřebují přímé sluneční světlo. Je však důležité ponechat květináče na dobře osvětleném místě.

Použití kapalných hnojiv

Do vody je možné přidat několik kapek tekutého hnojiva, které umožní rychlejší a silnější růst kořenů.

Zvolte vhodnou nádobu

Při pěstování se vyhněte měděným, mosazným a olověným nádobám, protože mohou poškodit rostliny. Dávejte proto přednost skleněným nádobám.

Definujte své pěstební materiály

Rostliny lze pěstovat s keramzitem nebo hydrogelem (kuličky, které dokáží udržet rostliny hydratované). Použití kousků dřevěného uhlí na dně nádoby navíc pomáhá udržovat vodu čistou a hygienickou.

Podívejte se na video níže a prohlédněte si postup, jak krok za krokem přenést rostliny z půdy do nádoby s vodou:

Nyní, když víte, které rostliny můžete pěstovat ve vodě, vyberte si vhodný druh a uplatněte tipy pro péči.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.