16 Plány kanceláří s klimatizací

16 Plány kanceláří s klimatizací
Michael Rivera

Mít rostliny v interiéru je dobré, a to i v prostorách vyhrazených pro práci. Čistí vzduch, snižují pocit stresu a spolupracují s atmosférou pohody. Kdo má například klimatizovanou domácí kancelář, měl by zvážit indikace druhů rostlin pro klimatizované kanceláře.

V horkých letních dnech je obtížné pracovat v interiéru bez zapnuté klimatizace. Problémem je, že některé rostliny jsou na suchý vzduch choulostivější, a proto podmínky klimatizovaného prostředí nepřežijí.

V klimatizované kanceláři jsme vyčlenili 16 rostlin. Podívejte se níže a vyberte si tu svou.

Které rostliny jsou vhodné do kanceláří?

1 - Aglaonema lawan

Aglaonema lawan si svými listy, v nichž se mísí odstíny zelené a růžové, vydobyla své místo v dekoraci. Tato malá rostlina, známá také jako café-de-salão, se snadno udržuje, vydrží mnoho let a je odolná vůči klimatizaci.

2 - Dracaena arborea

Dracaena arborea je keř pocházející z Jižní Afriky, který můžete mít v blízkosti okna své kanceláře. Tato rostlina má houževnaté a odolné listy, které snadno odolávají podmínkám klimatizovaného prostoru.

3 -Yucca

Juka je rostlina, která se velmi podobá sloní noze, ale ke svému životu nepotřebuje plné slunce. Její listy jsou tuhé, špičaté a kopinaté. Vytváří vonné květy, které také patří do kategorie rostlin PANC.

Viz_také: Romantická krabice Party: 12 nápadů na dárky

4 - Zamioculca

Zamioculca se často používá v interiéru, protože přežívá v prostorách s malým množstvím světla a také nepotřebuje častou zálivku. Kromě toho je tento druh skvělou volbou pro umístění v blízkosti pracovního stolu, protože přitahuje finanční prosperitu a pomáhá udržet soustředění na činnosti.

Tuto rostlinu lze pěstovat ve vzdálenosti až čtyř metrů od přirozeného zdroje světla.

5 - Bromélie

Bromélie je malá rostlina, která má přirozenou zásobárnu vody, a proto má schopnost přežít v uzavřeném prostředí se suchým vzduchem. Nezapomeňte umístit exempláře tohoto druhu velmi blízko přirozeného zdroje světla v prostředí.

Aby vaše bromélie vypadala stále krásně, postříkejte listy alespoň třikrát týdně vodou.

6 - Pacová

Díky tvrdým, velkým a odolným listům vyniká pacovník jako jedna z nejlepších rostlin do kanceláře. Květináč můžete nechat v blízkosti slunného okna, protože na tomto přirozeném světle se druh lépe vyvíjí.

7 - Jade

Podle feng-šuej jsou sukulenty rostliny, které představují vytrvalost a houževnatost, a proto jsou v pracovním prostředí vítány. Na pracovní stůl si můžete umístit například vázu s nefritem. Tento druh nepotřebuje ke svému životu mnoho světla ani časté zalévání.

8 - Vějířová dlaň

Tento druh palmy s vějířovitými listy vypadá křehce, ale ve skutečnosti tomu tak není. Rostlina nemá ráda přímé sluneční světlo, ale ocení přirozené světlo. Proto je dobrou volbou pro ty, kteří hledají velké rostliny do kanceláře.

9 - Peperomia philodendron

Filodendron (Peperomia philodendron) je krásná závěsná rostlina, sukulent a trvalka, která pomáhá komponovat závěsnou dekoraci vaší malé domácí kanceláře. Listy jsou masité a harmonicky kombinují odstíny světle zelené a bělavě zelené.

Je to okrasná a odolná rostlina, i když někdy zapomenete zalít půdu.

10 - Aspidistra elatior

Aspidistra elatior je odolná rostlina asijského původu, která v poslední době získává stále větší význam v interiérovém designu. Díky své střední velikosti, která se pohybuje mezi 40 a 60 centimetry, může ozelenit a zútulnit kout vaší kanceláře.

Květináč Aspidistra elatior můžete mít v klimatizované kanceláři, ale nezapomeňte ho nechat na místě s častým výskytem přirozeného světla.

11 - Peperomia Raindrop

Peperomie dešťová je ideální okrasná rostlina do kanceláře s minimalistickou výzdobou. Vypadá velmi podobně jako pilea, jen má mnohem sukulentnější listy.

Rostlinka by měla být umístěna na dobře osvětleném místě, ale bez přímého slunečního světla.

12 - Comigo-nuém-pode

Fíkovník je pro domácí zvířata jedovatá rostlina, proto se v interiérech již tak často nepoužívá, ale pokud stále hledáte odolný druh, o který se snadno pečuje, stojí za to o něm uvažovat při úpravě interiéru.

13 - Meč svatého Jiří

Kromě toho, že meč svatého Jiří má vlastnosti čističe vzduchu, je symbolem ochrany, což odpovídá návrhu kanceláře.

Nejodolnější vůči klimatizaci je varianta Vitoria, která má tvrdé, nepravidelné listy. Tato malá rostlina ocení polostín a dokáže přežít i mimo okno.

14 - hroznýš královský

Boa vyniká jako druh, který je nenáročný na péči a velmi odolný, proto se objevuje na seznamu rostlin do klimatizovaných kanceláří. Její půvabné svěšené listy mohou zdobit například kus nábytku nebo polici, můžete také připevnit podpěru na strop nebo stěnu a začlenit rostlinu do místnosti.

15 - orchidej Phalaenopsis

Pokud hledáte kvetoucí rostlinu, která rozzáří vaši kancelář, pak zvažte orchidej Phalaenopsis. Tento druh byl člověkem upraven, takže se postupem času stal odolnějším vůči suchému vzdušnému prostředí. Čím silnější je list, tím větší je odolnost.

16 - Lilie míru

Mírová lilie se přizpůsobí prostředí s nepřímým světlem nebo stínem, takže je skvělou volbou do kanceláří, zatímco květy této rostliny představují socializaci a prosperitu.

Nezbytná péče

Všechny klimatizované kancelářské rostliny jsou schopny přežít v chladném a suchém prostředí. Musíte však zdvojnásobit péči o zálivku, protože půda musí zůstat stále vlhká.

Nezapomeňte, že v klimatizované kanceláři by se neměly vyskytovat všechny rostliny, které mají rády vlhkost vzduchu. To je případ například marant a kalatií, protože nedostatek vzdušné vlhkosti způsobuje, že rostliny těchto druhů dehydratují a snadno odumírají.

Viz_také: Uši velikonočního zajíčka: 5 návodů, jak je vyrobit

Další důležitý aspekt, kterému je třeba věnovat pozornost: nikdy neumisťujte rostlinu před proud větru z klimatizační jednotky, protože tak studený vzduch dopadá přímo na listy. Pokud je to možné, postavte zelený koutek pod jednotku, protože v této části místnosti se více koncentruje vlhkost.

Výběrem správných druhů můžete v domácí kanceláři udržovat zelený koutek a pracovat uprostřed přírody.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.